Reşadiye`nin Haber Sitesi,Reşadiye Haberleri,Reşadiye Haber,

1983 Mezunlarından 10 Bin Kitap

1983 Mezunlarından 10 Bin Kitap
12 Haziran 2017 - 15:20 'de eklendi ve 445 kez görüntülendi.
Reşadiye ilçesindeki okullarda öğrenim gören çocuklara karne hediyesi olarak 1983 yılı Reşadiye Lisesi mezunları 10 bin kitap temin etti. 

Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde düzenlenen törende; 1983 yılı Reşadiye Lisesi mezunları adına konuşma yapan Selahattin Özmen, “Bizler 1983 yılı Reşadiye Lisesi mezunları olarak, sizlerle birlikte olmanın gururunu yaşıyoruz. Bizler bundan 34 yıl önce aynen sizler gibi bu mekânda bu okulda sadece kaliteli eğitim aldık. Bizim zamanımızda zannedersiniz ki ne Anadolu Lisesi, ne Anadolu öğretmen lisesi ne de fen lisesi yoku bizim almış olduğumuz eğitim, görmüş olduğunuz okulların seviyesindeydi. Ben inanıyorum ki bulunmuş olduğumuz ortamlarda Reşadiye lisesini en güzel şekilde temsil ediyoruz.” Dedi.

İlçenin gurbetçilerinin çok fazla olduğunu ve aynı zamanda memleketlerini unutmayan hayırsever insanlar olduğunu belirten Reşadiye Kaymakamı Faruk Erdem, “Bunun en güzel örneğini Reşadiye Lisesi 1983 Mezunları Platformu üyeleri vererek okullarda kullanılmak üzere 10 bin adet kitap bağışı yaptıklarını söyledi.

Erdem konuşmasını şöyle devam etti, “Kendilerine böylesine hayırlı bir iş yaptıkları için teşekkür ediyorum. Ayrıca ‘Beyaz Bayrak’ alan 19 Okulumuzu tebrik ediyorum. TEOG sınavında 120 sorunun tamamını doğru yanıtlayarak tam puan alan 4 öğrencimizi ve okul birincilerimizi, öğretmen ve ailelerimi de azim ve gayretlerinden dolayı tebrik ediyorum. 2016-2017 eğitim ve öğretim yılı geride kalırken tüm Milli Eğitim camiasına teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” Dedi.

Yapılan konuşmaların ardından, öğrencilere verilmek üzere 10 bin tane kitap temin eden, 1983 yılında Reşadiye lisesinden mezun olan 40 kişiye teşekkür belgesi verildi.

Reşadiye Kız Meslek ve Teknik lisesinde düzenlenen karne dağıtım törenine Reşadiye Kaymakamı Faruk Erdem, Reşadiye Belediye Başkanı Cemil Kılıç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fedakartürk, 1983 Reşadiye Lisesi Mezunları, Okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Haberin Diğer Fotoğrafları
Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER