Reşadiye`nin Haber Sitesi,Reşadiye Haberleri,Reşadiye Haber,

AK PARTİ REŞADİYE ADAYI KİM?

AK PARTİ REŞADİYE ADAYI KİM?

AK PARTİ REŞADİYE ADAYI KİM?
25 Ocak 2014 - 21:36 'de eklendi ve 254 kez görüntülendi.

AK Parti Reşadiye adayını hafta sonuna doğru açıklaması bekleniyor. Reşadiye Gündem olarak doğru ve tarafsız haber yapmayı ilke edinen sitemiz bu güne kadar yazdığı haberlerin doruluğu ve net bilgi olmadan sizlere sunmadık. Reşadiye’de bu güne kadar özellikle sosyal medya’da ve yorumlarda gündem oluşturmaya çalışanlar olduğu görüldü. Oysa Tokat adayları görüşülmesinin tamamlanması an meselesi olduğu bir gerçektir. Aşagıda sızan bilgilerde görüleceği üzere Reşadiye adayı yer almamaktadır. Bu konuda Adem Tüzün’ün yazdığı köşe yazısını hatırlamakta fayda vardır.

AK Parti 2014 seçimlerinde 81 il adayını grup toplantılarından başlayarak Ankara, İstanbul ve İzmir’de düzenlenen törenlerde tanıtmıştı. İl adaylarının ardından 21 Aralıkta ilk olarak İstanbul adaylarının açıklanması beklenirken 17 Aralık’ta düzenlenen operasyon nedeniyle adayların açıklanması ile ilgili süreç ertelenmişti. Başbakan Erdoğan ile birlikte seçim işleri komisyonu İstanbul’da yapılan son toplantının ardından ise gece geç saatlerde internete adayların isimlerinin yer aldığı bir liste sızdı.
AK PARTİ TOKAT İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI
Güryıldız – Habib Han
Turhal – Ali Gözen
Zile – Lütfi Vidinel
Niksar – Salih Ünsal
Emirseyit – Ertuğrul Ağıl
Yeşilyurt – Kazım Misafir
Bozçalı – Mustafa Yılmaz
Hasanşeyh – Recep Külekçi
Cimitekke – Hüseyin Gül
Bereketli – Hasan Yücel
ÖNEMLİ NOT: Yayınlanan Liste Kesin Liste Olmayıp Basına sızan listedir. Ak Parti tarafından henüz listenin Resmi Açıklaması yapılmamıştır.ADEM TÜZÜN’ÜN KÖŞE YAZISI;
ADEM TÜZÜN YAZDI… REŞADİYE’DE AK PARTİ ADAYI İKİ İSİMDEN BİRİSİ
10 Aralık 2013 Salı 14:07

 Son yazımı AK Parti’nin adayı belli olduktan sonra seçim yorumları yapmaya başlarız inşallah diye bitirmiştim. Aradan tam bir ay geçti. Ancak AK Partinin adayı yine belli değil.Artık aday şu gün belli olacak, bugün belli olacak diye tahmin yapmanın da bir neticesi çıkmıyor. Bütün Türkiye’de olduğu gibi bizde Reşadiye’de AK Parti Genel Merkezinden gelecek sonucu bekleyeceğiz.Tabii benim yazı yazmadığım bir aylık süreç içerisinde aday tespitiyle ilgili bir hayli gelişmeler oldu. Bunlarla ilgili birtakım bilgileri sizlerle paylaşmak istiyorum. Paylaşacağım bilgiler belki hepinizin bildiği şeyler. Yine de biraz olayların arka planlarını duyduklarımız ve tahmin edebileceğimiz bilgilerle analiz etmemiz lazım ki kamuoyunu bilgilendirmiş olalım.

Daha önceki yazılarımda AK Partide sürecin nasıl işleyeceğine dair bilgileri paylaşmıştım. Ak Parti diğer partilere göre aday tespitinde farklı bir yöntem uyguluyor. Reşadiye aday tespitinde de yaklaşık altı aydır devam eden bir çalışma oldu.

Bu süre içerisinde hem Genel Merkezin kendi yaptığı özel bir çalışma oldu. Hem de ilçe teşkilatı, il teşkilatı ve milletvekillerinin yaptığı bir çalışma oldu. Son bir ayda ise temayül yoklaması, il teşkilatının yaptırdığı bir anket çalışması ve Genel Merkez tarafından yaptırılan telefon anketiyle oluşan kanaat, adayın belirlenmesinde son nokta olacaktır. Çünkü artık Reşadiye’de yapılacak bir şey kalmadığını hepimiz tahmin ediyoruz.
Aday adayları da stresli bir bekleyişin içine girdiler. Allah onlarında yardımcısı olsun. Yapabilecekleri bütün çalışmaları yapmışlardır umarım. Reşadiye’nin ortak kanaati, benim anlayabildiğim kadarıyla aday adayı sayısının ikiye düştüğü ve iki isimden birinin Reşadiye AK Parti adayı olacağı yönünde. Her görüştüğüm kişide böyle bir düşünce görüyorum. İsimleri yazmak istemiyorum. Diğer aday adaylarına haksızlık olmasın. Zaten bu iki isim Reşadiye basınında ve kamuoyunda son günlerde çok tartışıldı. Bir hususu buradan yazmamda fayda görüyorum.

AK Parti ilçe teşkilatından iki yönetim kurulu üyesinin bu tartışmaların içerisine girmesini ve kendi facebook sayfalarında bizim adayımız belli ve ismi de şu diye yazmalarını hiç ahlaki bulmadım. Bu konularda herkes istediğini yazabilir ama teşkilat mensubu hiç kimse gönlünden desteklediği bir adayı yazamazda söyleyemezde.

Umarım ilçe başkanları o yöneticilerine gereken uyarıyı yapmıştır. Diğer aday adayları da bu konuyla ilgili gereken tepkiyi vermişlerdir. Benim bu konularla girmemin uygun olmadığımı biliyorum.

Neticede bizim işimiz yazı yazmak, olayları yorumlamak. AK Partililer kendiişlerini bizden daha iyi bilirler. Konunun sadece, merakımdan dolayı takipçisi olacağımı farklı bir gelişme olursa sizinle paylaşacağımı da bir dip not olarak düşeyim.

 

AK Parti adayı tahminimce on gün içerisinde açıklanır. Hepimizin merakı da giderilmiş olur. Partilerimizde seçim startını verirler. Diğer partilerin adayları da herhangi bir hamle yapmadan AK Partinin adayını bekliyorlar. Yapacakları bütün işleri o adaya endekslediler. Beklemek onları da yoruyor ama bu iş böyle. Seçimlerin belirleyicisi ve güçlü parti AK Parti olunca herkes beklemek zorunda kalıyor.

MHP’nin adayı Rafet Erdem, encümen adayı bulmakta bir hayli sıkıntılı. Benim bildiğim teklif alıp ta kabul etmeyen MHP’li sayısı beş kişi oldu. Teklif götürülenler Rafet Erdem’le çalışmak istemediklerini söylüyorlar ve kibarca reddediyorlar. Bu dönem Rafet Erdem’in işi gerçekten zor. Ancak AK Parti, MHP’den oy alamayacak, onları bölemeyecek bir adayla seçime girerlerse bu defada AK Partililerin işi zor.

Kenetlenmiş bir MHP son iki yerel seçimde örneği görüldüğü gibi seçimi alıyor. CHP adayı Zeki Çardak, kendi gayretiyle bir şeyler yapmaya çalışıyor. Zeki Çardak’la ilgili daha önceki yazdığım kanaatim devam ediyor. Solun Reşadiye’deki altı yüz civarındaki oyunun yarısını alabilirse büyük başarı olacak. Kendi şahsi oylarıyla beş yüz oy olursa hem kendisi hem de partisi Reşadiye’den beklentilerinin üzerinde bir oy almış olurlar.

Ben bu seçimde süpriz bir aday daha bekliyorum. Parti ismi yazmayacağım ama bir adayın daha olacağını tahmin ediyorum. Bu konu zaten epeydir Reşadiye gündemini meşgul ediyordu.

Birkaç kelimede AK Partinin İl Genel ve Belediye meclis üyelerinin tespiti ile ilgili yazayım. Aday belli olmamasına rağmen bu konu sürekli konuşuluyor. Aday belli olmadan yapılan pazarlıkları anlamak gerçekten zor. Şimdiden söz verenler bakalım aday gelince ne yapacaklar.

Elbette meclis üyeliği tespiti ilçe teşkilatına aittir. Onlar tespit ederler. Ama nezaketen de olsa aday olan kişiye sorulması gerekir. İlçe teşkilatı bu konuya müdahil midir? Neyse yine iç işlerine karışmış gibi olmayalım. Sadece bir cümle söyleyeyim. İl genel ve belediye meclis üyeliğine niyetlenenler biraz daha sabretsinler, beklesinler. İlçe başkanının haricinde verilen söze itibar etmesinler.

Beklenen güne az kaldı.

Hepimiz heyecanlıyız.

Bakalım bu dönem Reşadiye değişim ve dönüşümü yaşayabilecek mi? Yoksa yine statükomu kazanacak. Biz gerçekten bizi yönetebilecek, şehrimizi yaşanabilir bir hale getirecek belediye başkanı mı seçeceğiz? Yoksa birileri tarafından yönetilen bir belediye başkanı mı? Bir zihniyet değişimini görebilecek miyiz? Yoksa fesat yuvalarında üretilip önümüze konulan zihniyetle mi devam edeceğiz? Reşadiye bunun kararını verecek. Burada en büyük görevde AK Parti Genel Merkezine düşüyor.

Diğer partiler adaylarını önümüze koydular.

Sizin adayınız Reşadiye’nin geleceği için çok önemli.

Hayırlısı bakalım.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER