Reşadiye`nin Haber Sitesi,Reşadiye Haberleri,Reşadiye Haber,

Bin 49 Kilometre Pedal Çevirecek Ekip Tokat’ta

Koç Üniversitesi öncülüğünde kurulan “KUGlobalAid” öğrenci yardım kuruluşundan sekiz öğrenci, Erzincan’daki kadın girişimcileri destekleme projelerine dikkat çekmek için bisikletle İstanbul’dan Erzincan’a çıktıkları yolculukta Tokat’ın Erbaa ilçesinde mola verdi.

Bin 49 Kilometre Pedal Çevirecek Ekip Tokat’ta
21 Ocak 2014 - 21:30 'de eklendi ve 186 kez görüntülendi.

Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Ofisi öncülüğünde kurulan “KUGlobalAid” öğrenci yardım kuruluşundan sekiz öğrenci, Erzincan’daki kadın girişimcileri destekleme projelerine dikkat çekmek için bisikletle İstanbul’dan Erzincan’a çıktıkları yolculukta Tokat’ın Erbaa ilçesinde mola verdi.
“KUGlobalAid” üyesi 4’ü Türk, 2 Amerikalı, 1Kanadalı ve 1 Fransız değişim programı öğrencisi, hocaları ve koçları ile beraber toplam 12 kişilik grup, 1.049 kilometre pedal çevirmek üzere çıktıkları yolculukta ekiple Erbaa Belediye Başkanı Ahmet Yenihan yakından ilgilenerek konuk etti. Erbaa Kent Müzesi ve Erbaa Belediyesi’nin Çevre odaklı projelerinden Sülün Keklik Üretim İstasyonu, Erbaa Park Vadi Projesi, Katı Atık ve Atık Su arıtma tesislerini gezen öğrenciler şaşkınlıklarını gizleyemedi. Çevre Mühendisliği okuyan Kanadalı Öğrenci Graham May, “Anadolu’da, yani Metropol olmayan bir yerleşim yerinde bu tarz başarılı çevre yatırımlarını görmek beni oldukça şaşırttı” dedi.

Erbaa Belediye Başkanı Ahmet Yenihan, “Misafirlerimizin Erbaa’mızı ve Çevre odaklı projelerimizi beğenmelerini oldukça önemsiyorum. Çünkü misafirlerimizin ikisi Amerikalı, biri Kanadalı ve birisi de Fransız. Türk öğrencilerimiz ise ülkemizin seçkin üniversitesinde öğrenimini sürdüren başarılı öğrenciler. Bir Türk şehrinin Avrupa’nın herhangi bir şehrinden farkı olmadığını Avrupalılardan duymak tabii ki güzel şey, ama biz bu hizmetlerimizi sırf başkaları beğensin diye değil, Kendi insanımızın her türlü hizmetin en güzeline layık olduğunu düşündüğümüz için yapıyoruz” dedi. Öğrencilerin Reşadiye ilçesinde konakladıktan sonra Erzincan’a hareket edeceği bildirildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER