Reşadiye`nin Haber Sitesi,Reşadiye Haberleri,Reşadiye Haber,

Burnundan Diş Çıktı

Tokat’ta bir lise öğrencisinin burnundan çıkan diş ameliyatla alındı.

Burnundan Diş Çıktı
25 Ocak 2014 - 17:12 'de eklendi ve 163 kez görüntülendi.

Tokat’ta bir lise öğrencisinin burnundan çıkan diş ameliyatla alındı.
Tokat’ta İbrahim ve Emine Akçiçek çiftçinin 4 çocuğundan ortancası olan Ertuğrul A., nefes almakta zorluk çekmesi ve baş ağrısı şikayetiyle hastaneye başvurdu. Oğlunu 5 defa acile götüren anne Akçiçek, daha sonra kulak burun boğaz servisine sevk edildi. Yapılan muayenede Ertuğrul’un burnunda et veya kemik olduğu şüphesi üzerinde duran doktor ameliyata karar verdi. Ameliyatta ise gencin burnunu tıkayan ve hayatını olumsuz etkileyen nesnenin diş olduğunu fark eden doktor şaşkınlığını gizleyemedi. Kulak Burun Boğaz Uzmanı Dr. Kader Bayram Kablan, tıpta bu tür vakalarla ender karşılaşıldığını kaydetti.
Anne Emine A., ameliyattan sonra doktorun yanına gelerek burnundan kemik değil diş çıkardığını söylediğinde şok yaşadıklarını söyledi. Oğlunun küçük yaşlardan beri nefes almakta zorlandığını ve son yıllarda zayıflamaya başladığını ifade eden kadın, “Doktor da bizlere şokta olduğunu söyledi. Burnundan çıkan parçayı kemik mi diş mi diye diğer meslektaşlarına göstermiş, diş olduğuna karar vermişler” dedi.
Oğlunun sürekli burnunun tıkandığını anlatan Emine A., “Sağlık ocağında damla vermişlerdi. Ama yapılan tüm muayenelere rağmen bu yaşına kadar bu sorun anlaşılamamıştı. Sürekli hapşırıyordu. Burnunda çıkan diş yatık olduğu için yer yaparak fark edilememiş. Yaklaşık 3 saat süren ameliyatla sağlığına kavuştu” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER