Reşadiye`nin Haber Sitesi,Reşadiye Haberleri,Reşadiye Haber,

Erbaa’da Kutlu Doğum heyecanı

Erbaa ilçesinde Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri bugün ikram edilen ‘Kutlu Doğum Aşı’ ile başladı.

Erbaa’da Kutlu Doğum heyecanı
24 Ocak 2014 - 18:16 'de eklendi ve 129 kez görüntülendi.

Erbaa İlçe Müftülüğü’nün 14–20 Nisan’da düzenlediği Kutlu Doğum etkinlikleri bugün Cumhuriyet Meydanı’nda dağıtılan ‘Kutlu Doğum Aşı’ ile başladı.

Etkinlikte konuşan İlçe Müftüsü Mehmet Ceylan Hz. Muhammed’in(SAV) 1442. doğum yıldönümü olan ve her yıl 14-20 Nisan tarihlerinde kutlanan ‘Kutlu Doğum Haftası’ içinde bulunmaktayız. Milletimizin kalbindeki Yüce Peygamber sevgisi başka hiçbir şeyle kıyas edilmeyecek kadar eşsizdir. Yüce Peygamber’in doğum yıldönümünü andığımız bugünlerde O alemlere rahmet olarak gönderilen elçinin birleştirici rolünü yeniden hatırlamaya ve onun yoluna sarılmaya muhtacız. Bizi aynı sofra etrafında birleştiren O Yüce Peygamber(SAV) sevgisi ile yoğrulan bu milletin Yüce elçiyi örnek alarak tüm insanlığa rehberlik edeceğine olan inancımız tamdır. Efendimizin ahlâk ve fazilet dolu hayatını öğrenmeyi anlamayı ve yaşamayı, onun sevgisini ve hoşnutluğunu kazanmayı tüm İslam alemine nasip etsin.” dedi.

Konuşmaların ardından kız Kuran kurslarının yararına düzenlenen kermes ve kitap sergisinin açılış kurdelesi programa katılan protokol üyeleri tarafından kesildi.

Açılışın ardından hazırlanan ‘Kutlu Doğum Aşı’ vatandaşlara ikram edildi. Etkinliklerin bir hafta boyunca devam edeceği belirtildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER