Reşadiye`nin Haber Sitesi,Reşadiye Haberleri,Reşadiye Haber,

İNSANLIK ONURU KUTLU DOĞUMLA BİR DEĞER KAZANDI

AK Parti Tokat Milletvekili Dilek Yüksel, Kutlu Doğum Haftası nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında, Hz. Muhammed’in (s.a.v ) getirmiş olduğu evrensel mesajlara tüm dünyanın bugün her zamankinden daha çok ihtiyacı olduğunu belirtti.

İNSANLIK ONURU KUTLU DOĞUMLA BİR DEĞER KAZANDI
24 Ocak 2014 - 18:37 'de eklendi ve 217 kez görüntülendi.

AK Parti Tokat Milletvekili Dilek Yüksel, Kutlu Doğum Haftası nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında, Hz. Muhammed’in (s.a.v ) getirmiş olduğu evrensel mesajlara tüm dünyanın bugün her zamankinden daha çok ihtiyacı olduğunu belirtti.  
Milletvekili Yüksel mesajında şunlara yer verdi; Hz. Muhammed (s.a.v) insanlığa rahmet, esenlik ve barış elçisi olarak gönderilmiştir. O’da diğer insanlar gibi bir insan iken Allah, O’nu Kur’an mesajlarını birlik ve beraberlik, sevgi ve kardeşlik, barış ve hoşgörü, merhamet, yardımlaşma ve dayanışma, insanın Allah katındaki değeri, affedici olma, farklı din ve kültürlerle bir arada yaşama ve insanlar arasında hiçbir ayırım yapmaksızın iletmek göreviyle şereflendirmiştir. Hz. Muhammed (s.a.v), sadece Müslümanlar için değil, bütün insanlar için model konumundadır.

Tüm dünyada kan ve gözyaşı, savaşlar, terör, kin ve nefret insanlığın geleceğini karartmaktadır. İşte tam bu noktada, Hz. Peygamberin, insan onuru, kardeşlik ahlâkı ve kardeşlik hukuku gibi getirdiği tüm ilkeler, insanlığın huzuruna ve barışına ebedi mana da kurtuluşuna vesile olacaktır. Peygamberimiz hiç kimseyi ayıplamadı, kötülüğe karşılık vermedi. O, af ve hoşgörü sahibi idi. Etrafındakileri hiç incitmedi. O’nun hayatında ve öğütlerinde bireysel ve toplumsal hayatımızı aydınlatacak güçlü bir ışık vardır. O, rahmet ve sevgi peygamberiydi. Hz. Muhammed’in (s.a.v) doğumu, insanlık tarihinin en önemli olaylarından biridir. İslamiyet, âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz aracılığı ile yayıldı.

Hazreti Peygamberimiz insanın manevi şahsiyetinin en önemli ögesi olarak onurun korunmasına özel bir önem ve ağırlık vermiş, insanlık onurunun zedelenmemesi için mücadele etmiştir. Peygamberimiz insanı insan yapan değerler üzerinde hassasiyetle durmuş, Hz. Peygamber (s.a.v) bu değerleri bizzat hayatında uygulayarak insanlığa ışık tutmuştur.

İnsan onuru korunurken öncelikle ahlak ve erdemden de bahsedilmeli, onurlu yaşama üzerine de konuşulmalı ve bunların ayrılmaz ilişkisi ön plana çıkarılmalıdır. Peygamberimizin evrensel mesajlarının amacı, insanlar arasındaki ilişkileri, adalet, merhamet, sevgi ve saygı gibi ahlaki ve insani esaslar üzerinde yüceltmek, yaşanılan hayatta zulüm ve hukuksuzluktan eser bırakmamaktır. Çünkü Allah, her varlığı kendi yaratılışındaki amaç ve hikmete uygun niteliklerle donatmış, onları daima iyiye ve güzele doğru yönlendirerek, her şeye hedefini ve yolunu göstermiştir.

Yüce dinimiz tüm insanlara kucak açarak güzel ahlâkı, doğruluğu, barışı ve hoşgörüyü esas almıştır. Kaosun ve güçlünün hâkim olduğu, yıkıcı fikirlerin küreselleştiği, bunalım içindeki bütün dünyanın geleceğinin karanlığa itildiği bir çağda yaşıyoruz. Hukuk ve adalet içinde kardeşçe paylaşma, barış içinde bir arada onurlu bir şekilde var olma özlemlerinin her zamankinden daha fazla öne çıktığı günümüzde, O’nu doğru anlamak büyük önem taşımaktadır. Kutlu Doğum Haftası vesilesiyle düzenlenen etkinliklerin kardeşlik hakkı ve hukukuna, Peygamberimizi doğru anlama çabalarına önemli katkıları olacağına inancım tamdır.

O’nun üstün şahsiyeti ve ahlâkı bütün insanlığa örnektir. Sevgili Peygamberimizin insanlığa kattığı güzellikleri iyi anlamak dünya barışı ve kardeşliğinin, insanlığın mutluluğunun ve onurunun korunmasının tek anahtarıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle Hazreti Peygamberimizin (s.a.v) Kutlu Doğum Haftası’nın tüm insanlığa hayırlar getirmesini diliyor,düzenlenecek etkinliklerle tüm dünyanın Hz Peygamberimizi tam ve doğru anlamasını umuyor, O’nun adına yapılacak tüm programların hayırlara vesile olmasını diliyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER