Reşadiye`nin Haber Sitesi,Reşadiye Haberleri,Reşadiye Haber,

KOÇ ÜNİVERSİTESİ’DEN BİR GRUP ÖĞRENCİ REŞADİYE LİSESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

Koç Üniversitesinden bir grup öğrenci ilçemize gelerek Reşadiye Lisesi Ziyaret etti.

KOÇ ÜNİVERSİTESİ’DEN BİR GRUP ÖĞRENCİ  REŞADİYE LİSESİ’Nİ ZİYARET ETTİ
24 Ocak 2014 - 18:11 'de eklendi ve 148 kez görüntülendi.

Koç Üniversitesinden bir grup öğrenci ilçemize gelerek Reşadiye Lisesi Ziyaret etti. Üniversitede oluşturulan yaklaşık 40 kişilik sosyal Sorumluluk kulübü üyelerinden 10 kişilik bir grup Hazırladıkları ve takip ettikleri bir proje için yol güzergahında bulunan ilçemize gelerek Reşadiye Lisesini ziyaret ettiler.
Erzincan’da Erzincan Ticaret ve Sanayi odası için kadınlara yönelik hazırladıkları mikro kredi kullanarak üretim yapma ile ilgili bir proje için yola çıkan ekip üyeleri yaklaşık 950 km yol kat ederek İstanbul’dan -Erzincan iline giderken ilçemize uğradalar ve Reşadiye Lisesi Öğrencileri ile sohbet ettiler.

Ekip üyeleri belirlenen bir hedefe ulaşmak için bireyin istemesinin önemine vurgu yapmak için İstanbul-Erzincan Arasında ki 1050 km lik karayolunu Bisiklet ile kat ederek hedeflerine ulaşmayı planlamışlar.Yaklaşık 900 km yolu pedal basarak kateden üyeler yol güzergahında bulunan il ve ilçelerde okul ziyaretleri gerçekleştiriyorlar ve gençlere “eğer hedefiniz varsa,fikriniz,projeniz varsa hiç bir şey zor değil”mesajını veriyorlar.

Erzincan’a ulaşmayı hedefleyen üyeler arasında 1 Kanadalı ,2 ABD vatandaşı üniversite öğrencisi de var.

Reşadiye Lisesinde öğrencilerle sohbet eden, öğrencilere projelerini anlatan ekip üyelerinin tamamına yakını Koç Üniversitesinin Burslu öğrencileri…Bu bölümlere nasıl yerleştiklerini,nasıl çalıştıklarını,hedeflerini gerçekleştirmek için neler yaptıklarını Reşadiye Lisesi Öğrencileri ile paylaşan ekip üyeleri sonra öğrencilerin çeşitli konularda sordukları soruları cevaplandırdılar.ekibin içinde iki adet Bisikletliler Derneği üyesi profesyonel sporcu bulunmakta ve bu zorlu yolculukta o ekip üyelerine antrenörlük yaparak taktik vermekteler.

Projelerinin bir sosyal sorumluluk projesi olduğunu anlatan ekip üyeleri, Erzincan’da mikro kredi kullanarak bir ürünü üretmek isteyen ve bunun için desteğe ihtiyaç duyan kadınlara önce eğitim verecekler. Sonra onların kendi ayakları üzerinde durmalarını sağlayacak çalışmalar yapacaklar.

Bisiklet yolculuğunu tercih etmelerindeki nedeni ise toplumun bu konuya duyarlılığını artırmak ve dikkatleri çekmek olarak açıklayan ekip üyeleri yaklaşık 1 saatlik programın ardından hedeflerine doğru yol almak üzere yeniden pedal çevirmeye başladılar. Programda gelecek yıl ile ilgili küçük bir projenin de temeli atıldı.

Gelecek yıl bu ekiple işbirliği yaparak öğrencilerimize üniversite tanıtım ve hazırlığı ile ilgili seminer ve bilgilendirme çalışmaları yapılmak üzere karşılıklı sözleştikten sonra ekip üyeleri ilçemizden uğurlandı

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER