Reşadiye`nin Haber Sitesi,Reşadiye Haberleri,Reşadiye Haber,

Meclis’teki Küfür Polemiği

AK Parti Tokat İl Başkanı Eyüp Eroğlu, CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç’in sözlerinin tahrik edici olduğunu ifade ederek, “Kamer Genç’in de bu ifadelerden dolayı özür dilemesi gerekir” dedi.

Meclis’teki Küfür Polemiği
24 Ocak 2014 - 20:49 'de eklendi ve 91 kez görüntülendi.

AK Parti Tokat İl Başkanı Eyüp Eroğlu, CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç’in sözlerinin tahrik edici olduğunu ifade ederek, “Kamer Genç’in de bu ifadelerden dolayı özür dilemesi gerekir” dedi.

Başkan Eroğlu, AK Parti Tokat Milletvekili Zeyid Aslan’ın TBMM’de CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç’e küfür etmesiyle ilgili basın mensuplarının sorularına cevap verdi. Eroğlu, Aslan’ın yaşananlarla ilgili özür dilediğini hatırlatarak, “Geçtiğimiz hafta malumunuz Kamer Genç’in milli ve manevi değerlerimize ve yine hükümetimizin bir bakanına karşı sarf ettiği söz ve cümleleri takip ettik. Son derece tahrik ve tahkir ediciydi. Milletvekilimiz bu cümlelere karşı bunun doğru olmadığını ifade eden bir duruş göstermiş ve bazı cümleler sarf etmiştir. Tahrik altında bir an farkında olmadan sarf ettiği bu cümlelerle ilgili bir erdemlilik göstermiş, kamuoyundan ve meclisten özür dilemiştir. Artık bunu bir polemik konusu haline getirmenin anlamı yok diye düşünüyorum. Sonuçta Kamer Genç Bakanımıza onu da bırakın bir hanım efendiye söylenmeyecek cümleler sarf etmiştir. Asıl burada sorgulanması gereken Kamer Genç’in ifadeleridir. İfadelerinin tasvip edilecek hiçbir yanı yoktur. Bu ifadeler bu gün nedense gündemde de bulunmadığı gibi ikinci plana düşmüştür. Kamer Genç’inde bu ifadelerden dolayı özür dilemesi gerekir. Artık bu konu kapanmıştır” dedi.

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER