Reşadiye`nin Haber Sitesi,Reşadiye Haberleri,Reşadiye Haber,

Öğrenciler İstanbul ve Çanakkale’yi Gezdi

Erbaa’da Karayaka beldesinde bulunan ilköğretim öğrenci ve öğretmenlerinden oluşan 38 kişilik grup Çanakkale ve İstanbul gezisi düzenledi.

Öğrenciler İstanbul ve Çanakkale’yi Gezdi
24 Ocak 2014 - 20:42 'de eklendi ve 159 kez görüntülendi.

Hayatlarında ilk defa seyahat yapan öğrenciler, Çanakkale’ye gitmenin mutluluğunu yaşadı. Çanakkale Savaşları’nın yapıldığı cepheleri gezen öğrenciler ecdatlarının yaptığı gibi ekmek yedi, hoşaf içti

Okul idarecilerinden Cihat Çalışkan ve öğretmenleri eşliğinde Şehitler Anıtı, 57. Piyade Alayı şehitliği, Arıburnu Şehitliği ve Anıtı, Yahya Çavuş Şehitliği, Conkbayırı Anıtı ve Mezarlığını gezen öğrenciler, gezdikleri ve gördükleri manzara karşısında çok etkilendiklerini söyledi.

Çalışkan, “Çanakkale Savaşını kazanarak şehit yatan kahramanları yerinde ziyaret eden öğrencilerin vatanı için canlarını veren dedelerini sevgi ve şükranla andıklarını söyledi.

Çanakkale dönüşünde İstanbul’u da gezen öğrenciler eşsiz bir gezi geçirmenin mutluluğunu yaşadı. İstanbul’da Eyüp Sultan Camii, Miniatürk, Panaroma 1453, Eminönü, Sultan Ahmet Camii, Ayasofya Müzesi, Topkapı Sarayı, Yerebatan Sarnıcı gezen öğrenciler boğaz turu da yapıldı.

Gezi sonrası öğrencilerin görüşlerini alan öğretmenler, öğrencilerin hayata ve tarihe bakış açıları değişmiş ve gelecekleri adına önemli kazanımlar elde ettiklerini kaydetti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER