Reşadiye`nin Haber Sitesi,Reşadiye Haberleri,Reşadiye Haber,

Reşadiye’de kan bağışı

Kan bağış’ı

Reşadiye’de kan bağışı
01 Eylül 2015 - 14:29 'de eklendi ve 252 kez görüntülendi.

Türk Kızılay’ına ait Kan bağış tır’ı, Reşadiye ilçesinde kan vermek isteyen vatandaşların bağışlarını kabul etti.
Kurtuluş mahallesi Cumhuriyet meydan’ında kurulan, kan bağış tırına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
KAN BAĞISŞINDA BULUNDULAR
Reşadiye kaymakamı Faruk Erdem, İl Özel İdare Müdürü Mustafa Yılmaz, Eski (Emekli) Merkez Camii İmamı Süleyman Demir, Öğretmenlerden Erol Özden ve Akın Mısırlı kan bağışında bulundular.
Kurtuluş mahallesi Cumhuriyet meydan’ında kurulan, kan bağış tırına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
Sağlıklı olan herkesin kan vermesi gerektiğini belirten Kızılay Dr. Orhan Ersoy, Kan bağışında bulunmanın öneminden de bahseden Cansız, ”Kan yapay olarak üretilmeyen ve kaynağı sadece insan olan bir sıvıdır. Yeni doğan ve kanının değişmesi için kana ihtiyacı olan hemofilili ve talasemili hastalarımız, açık kalp ameliyatı geçirecek insanlarımız, trafik kazalarında yaralanan vatandaşlarımızın sizlerin bağışlayacağı kana ihtiyaçları vardır. Onlara ancak sizler hayat verebilirsiniz. Çünkü kan hayattır.”dedi.
Kızılay Kan Merkezi olarak hastaların ihtiyacı olan kan ve kan ürününü temin edebilmek amacıyla çeşitli kan bağış etkinlikleri düzenlediklerini ifade eden Cansız, ”Bu konuda halkımızın kan bağışına destek olacağına inanmaktayız. Kan bağışında bulunan Reşadiyeli vatandaşlara teşekkürü bir borç biliriz.”şeklinde konuştu.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER