Reşadiye`nin Haber Sitesi,Reşadiye Haberleri,Reşadiye Haber,

Reşadiyeliler Birlik ve Beraberlik Gecesinde Buluştu

Reşadiyeliler Birlik ve Beraberlik Gecesinde Buluştu
19 Nisan 2018 - 0:43 'de eklendi ve 1088 kez görüntülendi.

Reşadiyeliler Dayanışma Derneği tarafından geçtiğimiz Pazar günü Ankara’da ikincisi düzenlenen ‘Birlik ve Beraberlik Gecesi’ne Reşadiyeliler yoğun ilgi gösterdi.

Reşadiyeliler Dayanışima Derneği Başkanı Emekli Tuğ General ve Mehmetmetçik Vakfı Genel mūdūrū Kemal Korkmaz, Anadolu’yu bize yurt eden 1071 den buyana Alparslan ve emeği geçen herkese minnettar olduklarını belirterek birlik ve beraberlik içerisinde olmanın altını çizdi. Memleket sevdasının tavan yaptı gecede siyaset STK bürokrasi işdūnyası ve Ankara’da yaşayan Reşadiyeliler salonu tıklım tıklım doldurduğunu belirten Korkmaz, “Burada bu akşam siz kıymetli misafirlerimizle hemşehrilerimizle geçireceğimiz zaman bizler için anlamlı, önemli ve kıymetlidir. 30 Mart 2016 yılında kurulan bir dernektir, daha 2 senelik bir geçmişi vardır. Bu zaman içerisinde bir çok etkinliklerimiz ve faaliyetlerimiz oldu. Ortaya koyduğumuz hedeflerimiz oldu bunları bir kısmını gerçekleştirdik bir kısmınıda gerçekleştirmek için çabalar sarf ediyoruz.” dedi. Konuşmasının sonunda ise; “bu toprakları bize vatan yapanlara minnettarlırız” dedi.

Reşadiye Belediye Başkanı Cemil Kılıç ise böyle bir geceyi  düzenleyen Dernek Başkanı Kemal Korkmaz’a ve yönetim kuruluna teşekkür ederek, katılımcılara yönelik selamlama konuşması yaptı.

Geceye katılan AK Parti Tokat Milletvekili Prof. Dr. Coşkun Çakır, CHP İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek, Eski Bakan Ali Şevki Erek Emekli Büyükelçi Hulusi Kılıç, Merkez Valisi Amir Çiçek selamlama konuşması yaptı. RTÜK Uzmanı Mahmut Demiryürek, iş adamları, Siyasiler ve Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri geceye katılanlar arasında yer aldı.

Yapılan konuşmaların ardından sahne alan İlknur Cabadan ve Yeliz Yıldırım söylediği şarkı ve türkülerle geceye renk kattı. Program sonunda dernek binası yapımı için hayırseverlerden bağış toplandı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER