Reşadiye`nin Haber Sitesi,Reşadiye Haberleri,Reşadiye Haber,

Reşadiye’mizi AK Parti Belediyeciliği ile Buluşturacağız

Türkiye’deki Atılımı Reşadiye’mize Taşıyoruz…

Reşadiye’mizi AK Parti Belediyeciliği ile Buluşturacağız
27 Ocak 2014 - 23:05 'de eklendi ve 135 kez görüntülendi.

AK Parti Reşadiye İlçe Başkanı Sefa Yiğit, Hakan Gökkaya’ya Reşadiye hakkındaki düşüncelerini aktardı. Yiğit, Doğal ve tarihi güzellikleriyle turizm için potansiyel bir ilçe olan Reşadiye, ‘farkında olmadığı’ bu gücüyle ihmal edilmiş bir ilçe olarak kaybolan yıllarına adeta çare aradığını söyledi. Reşadiye’nin bereketli topraklarında doğal ve tarihi güzelliklerin yeteri kadar işlenememiş olması ilçenin hak ettiği yatırımları alamaması sonucuyla birleşince Reşadiye, diğer ilçeler gelişirken adeta yerinde saymış pozisyonunda olduğunu söyleyen Yiğit, “Türkiye’deki atılımı Reşadiye’mize taşımak arzusundayız” dedi.

REŞADİYE HER ALANDA HİZMET ALDI; AK Parti’nin son 10 yıllık iktidarıyla kısmen de olsa kabuğunu kırmaya çalışan Reşadiye’nin yerel yönetimlerde de AK Parti deneyimiyle tanışması gerektiğinin altını çizen AK Parti Reşadiye ilçe Başkanı Sefa Yiğit, “İlçede önceki iktidarların başlatıp bitiremediği yarım kalmış işleri tamamladık” dedi. AK Parti iktidarının ulaşımdan, sağlığa, eğitimden, adalete, enerjiden, tarıma her alanda yaptığı yatırımlardan Reşadiye’nin de faydalandığını söyleyen Başkan Yiğit, “AK Parti işe Reşadiye’de daha önceki iktidarların başlayıp da bitirmediği yarım kalmış işlere el attı. Halkın teveccühünü üzerinde bulunduran partimiz halkını hiçbir zaman unutmayarak sosyal devlet anlayışıyla kimsesizlerin kimsesi olmuştur” dedi.

REŞADİYE GENELİNDE HİZMETLER ARALIKSIZ SÜRÜYOR; AK Parti’nin her girdiği seçimlerde almış olduğu oyun üzerinde alarak Türkiye’de bir ilke imza attığı vurgusunu yapan AK Parti İlçe Başkanı Sefa Yiğit, “Bizler de partimizin bizlere yüklediği sorumluluğu yerine getiriyoruz. AK Parti Reşadiye’de 12 yıllık süreç içerisinde ilçe merkezi başta olmak üzere köy köy belde belde hizmetlerini aralıksız devam ettirmektedir” dedi.

SPOR’A ÖNEM VERİYORUZ; Reşadiye merkez de kapalı spor salonunun hizmete sunulduğunu ifade eden Başkan Yiğit, “1990 yıllarında yapımına başlanan inşaat, sadece kaba inşaat halindeydi bugün geldiğimiz noktada 1600 kişilik kapalı spor salonumuz Ak Partinin itidarının ilk yıllarında hizmete girdi” dedi. Yiğit ayrıca, bunun yanında burayı bir spor kompleksine döndürme gayretlerimizi de sonuçlandırarak, sentetik futbol sahası tribünleri ve ışıklandırma işlemleri bitirilip kullanıma hazır hale getirildiğini söyledi.

KAMU BİNALARI VE ASFALT ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR; Başkan Yiğit, “Yeni yapılan Emniyet amirliği binası hayırsever halkımız sayesinde kaba insaatı bitmiş durumda idi. Geri kalan kısmının tamamlanması için İç İşleri Bakanlığı ile temasa girerek gerekli ödeneğin çıkarılmasını sağladık” dedi. İnşaatın en kısa sürede bitirmeyi hedeflediklerini söyleyen AK Parti Reşadiye İlçe Başkanı Sefa Yiğit, “Reşadiye girişinden başlayarak Bereketli – Bozçalı yolunu kaplıca girişine kadar sıcak asfalt ve yaya kaldırımlarını yaparak hizmete sunduk” dedi.

HİZMET KERVANIMIZ SÜRÜYOR; AK Parti iktidarında Reşadiye’nin dere ıslahlarından da “nasibini aldığını” kaydeden AK Parti Reşadiye İlçe Başkanı Sefa Yiğit, “Reşadiye merkezdeki “Elekçi” ve “Yar içi” derelerinin ıslah edilerek ilçedeki olası sel felaketlerinin önlemini aldık. Birçok köyde de dereler ıslah edildi. Her alanda olduğu gibi bu alanda da hizmet kervanımız aralıksız devam etmektedir.” diye konuştu.

EĞİTİMDE ALANINDA BAŞARILI ÇALIŞMALARIMIZ OLDU; Belediye iş hanında öğrenim veren Üniversitenin hem bağımsız kampüse kavuşturduklarını hem de kampüs içerisindeki binayı tahsis ederek binayı modern hale getirdiklerini söyleyen AK Parti İlçe Başkanı Sefa Yiğit “Yatılı bölge ilköğretim okulunu da ilçeye kazandırdık” dedi.

ŞÜKRANLARIMIZI SUNUYORUZ; Hayırsever iş adamımız Sebahat ve İsmet Erdem tarafından yapılan okula Anadolu Öğretmen Lisesi sıfatı kazanandırdıklarını ve pansiyon için Tokat İl Özel İdaresinden 300 bin liralık destek aldıklarını söyeleyn Sefa Yiğit, “Bu hayırlarından dolayı şükranlarımızı sunuyorum” dedi. Reşadiye’de yeni bir İmam Hatip Kampüsü yapımı için girişimleri olduğunu söyleyen Başkan Yiğit, “2014 yatırım planları için İl Özel idarelere teklifi sunduk. Orta ve Talebe yurdu için sundugumuz Yatırım programının teklifimizin de takipçisi olacagız” dedi. Başkan Yiğit, Lise kısmınında 2014 yılı Milli Eğitim Bakanlığı proğramına aldırmayı hedeflediklerini söyledi. Endüstiri Meslek Lisesini de yeni bir kampüs alanı planı yaparak hem lisemizi yeni modern yeni binaya kavuşturuarak hemde teknoljik alt yapı ile buluşturmayı hedeflediklerini söyleyen Yiğit, “İnsallah mevcut Endüstri Meslek Lisesi alanını Üniversitemiz alanı ile birleştirerek Üniversitemizin kampüs alanını geliştirmiş olacağız” dedi.

YENİ ÖĞRETMENEVİ ÇALIŞMAMIZ VAR; Endüstri Meslek Lisesi konusunda çalışmaların devam ettiğini ve burayı Üniversiteye bırakıp, fiziki şartlarını yaparak Reşadiye’mize kazandırmanın gururunu yaşayacaklarını söyleyen Başkan Yiğit, “Öğretmenlerimiz için de yeni bir öğretmen evi çalışmamız var. İl Özel İdaremizin desteğiyle köylerdeki okullarımız da dahil olmak üzere son sistem kaloriferleriyle modern hale getirildi. Çocuklarımızın daha iyi bir ortamda eğitim almalarını sağladık” dedi.

HASTANE İHALE EDİLİYOR; Reşadiye’ye Halk Bankası’nın gelmesi konusunda büyük girişimler göstererek esnafın daha iyi hizmet alması için çalışmalar yaptıklarını ve banka şubesini bu yoğun girişimler sonunda ilçeye açtırdıklarını anlatan Sefa Yiğit, “Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü ile girişimler sonucu Reşadiye’de yeni bir bina yaptırılak halkın hizmetine sunulmasına katkı sağladık” dedi. Yiğit ayrıca, Reşadiyelilerin özlemle bekledikleri Devlet Hastanesi ihalesinin TOKİ tarafından 2 Eylül 2013 tarihinde yapılacağının müjdesini de verdi.

REŞADİYE’YE ŞEHİR PARKI GELİYOR;2012 sonlarında başlanılan Şehir parkı çalışmalarının projesinin 2013 yılında Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından onaylandığının bilgisini veren AK Parti Reşadiye ilçe Başkanı Sefa Yiğit, yapılacak parkın gelecek nesillere bırakılacak en önemli eserlerden biri olacağının altını çizdi. Yiğit projenin 2014 yılında uygulamaya başlayacağını kaydetti.

KÖYLERİMİZİ İHMAL ETMEDİK; Köylere yapılan hizmetlerin hakkaniyet esasına göre gerçekleştirildiğini belirten AK Parti Reşadiye ilçe Başkanı Sefa Yiğit, çalışmaların aralıksız devam ettiğini söyledi. Başkan Yiğit, “Kanalizasyonsuz köyümüz kalmadı. İçme suyu konusunda da birçok köyümüz bu hizmetlerden nasibini aldı. Altyapısı tamamlanan köylerimizin nüfüs yogunluguna göre parke çalışmalarımza başlamıştık ve devam ediyoruz.” dedi.

GÖREV YAPANLARA ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM; Göreve geldiği günden buyana Reşadiye için çalıştıklarını söyleyen Başkan Yiğit, “Bizden önce görev yapmış kurucu ilçe Bşkanımız İlhan Ayhan’a ve yönetimine, Yusuf Afşar ve yönetimine, görev yapmış İl Genel Meclis Üyelerimize, Ak Parti Belediye Meclis Üyelerimize ve kendi yönetimime bu hizmetlerin gelmesinde vesile oldukları için AK Parti eski yeni Milletvekillerine, Tokat İl Başkanı ve yönetimine Reşadiye halkı adına şükranlarımı sunarım” dedi.

REŞADİYE BELEDİYE’SİNİ KAZANACAĞIZ; AK Parti Reşadiye ilçe Başkanı Sefa Yiğit, yerel seçimlerin önemine dikkat çekerek Reşadiye’nin yerelde de AK Parti’nin hizmetleriyle tanışması gerektiğini söyledi. Yiğit, “Türkiye’miz AK iktidarla büyüdü, Reşadiye’miz de AK Belediyeciliği ile buluşturacağız” diye konuştu. İktidar Belediyesinin Reşadiye’yi bölgenin lokomotifi yapabileceğini vurgulayan Yiğit, Türkiye’nin AK Parti iktidarıyla gösterdiği atılımı Reşadiye Belediyesi’ni kazanarak taçlandırmak istediklerini sözlerine ekledi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER