Reşadiye`nin Haber Sitesi,Reşadiye Haberleri,Reşadiye Haber,

Ücretsiz ekmek dağıtarak israfa dikkat çektiler

Tokat’ta ‘Ekmek İsrafını Önleme Kampanyası’ kapsamında İl Sağlık Müdürlüğü tarafından vatandaşlara yönelik bilinçlendirme toplantısı düzenlendi.

Ücretsiz ekmek dağıtarak israfa dikkat çektiler
24 Ocak 2014 - 18:08 'de eklendi ve 135 kez görüntülendi.

Tokat’ta ‘Ekmek İsrafını Önleme Kampanyası’ kapsamında İl Sağlık Müdürlüğü tarafından vatandaşlara yönelik bilinçlendirme toplantısı düzenlendi. Toplantının ardından Cumhuriyet Meydanı’na kurulan stantta vatandaşlara poşet içerisinde tam buğday ekmeği dağıtıldı.

Türkiye’de ekmek tüketiminin yüksek olması ve günlük beslenmede önemli bir yer tutması nedeniyle ekmek ile ilgili çeşitli çalışmaların yapılmasının zorunlu olduğu belirtildi.

Bu kapsamda Tokat İl Sağlık Müdürlüğü Araştırma, Bilgi Sistemleri, Sağlığın Geliştirilmesi ve Halk Sağlığı Şubesi’nce Tokat Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda halkı bilinçlendirmek ve kampanya ile ilgili bilgi vermek amacı ile bir konferans düzenlendi. Konferansta, GOP Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi Başhekim Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Faruk Kutlutürk ve Halk Sağlığı Müdürlüğü’nde görevli Diyetisyen Emel Çelik tarafından obezite, tam buğday ekmeğinin faydaları ve ekmek israfı konularında birer sunum gerçekleştirildi.

Programdan ardından Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan stantta; vatandaşları ekmek israfının önlenmesi ve tam buğday ekmeği tüketimi konularında bilinçlendirmek amacı ile broşürler poşet içinde tam buğday ekmeği dağıtıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER